×

گواهی نامه های اخذ شده توسط شرکت

مقالات آموزشی

مقالات آموزشی

مقالات آموزشی با عناوین ذیل :

- شبکه های کامپیوتری

- دوربین های مداربسته

- نرم افزار و آنتی ویروس

پنج شنبه, 28 خرداد 1394 ساعت 11:02

زمان‌برترین قسمت نصب دوربین‌های مداربسته مربوط به سیم‌کشی می‌شود. باید برای سیم‌کشی در قسمت‌های مختلف برنامه داشته باشید به طوری که کمترین مقدار سیم مصرف شود و همچنین طول سیم‌ها از حد استاندارد فراتر نرود چون موجب تضعیف سیگنال‌های تصویر خواهد شد. هرگز سیم‌های انتقال دهنده سیگنال‌های ویدئویی را از کنار سیم‌های جریان بالا عبور ندهید و حداقل فاصله 12 سانتی‌متر را در این مواقع رعایت کنید. طول کابل هر دوربین نباید از 400 متر بیشتر شود همچنین سعی کنید از کابل‌های کیفیت بالا برای انتقال تصاویر استفاده کنید.

نکاتی دیگری نیز در هنگام سیم‌کشی با اهمیت است مثلا سعی کنید در موقع نصب دوربین همیشه مقداری سیم اضافی در محل نصب دوربین برای جابه‌جایی‌های احتمالی باقی بگذارید. سعی کنید از تغذیه جداگانه دوربین‌ها خودداری کنید. می‌توانید برق را با ولتاژ 220 ولت تا دوربین برده و برای هر دوربین از یک آداپتور جداگانه استفاده کنید و یا کل دوربین‌ها را با یک آداپتور مرکزی تغذیه کنید. تغذیه هر دوربین از یک محل امکان نصب  UPSمجزا برای دوربین‌ها را در آینده از شما خواهد گرفت.

پنج شنبه, 28 خرداد 1394 ساعت 11:02
جهت مشاهده و راه اندازی سیستم دوربین مداربسته بایستی مراحل اولیه مورد نیاز برای این کار را انجام داد. برای این منظور ، شما بایستی لوازم زیر را به همراه داشته باشید:
 • دوربین مداربسته
 • هارد دوربین مداربسته
 • فیش BNC
 • دستگاه DVR
 • کابل تصویر
 • آداپتور

در مرحله اول بایستی هارد مخصوص دوربین مداربسته را بر روی دستگاه سوار و سپس از اتصال، دستگاه را به توسط کابل برق، به برق وصل و روشن نمایید تا از صجت عملکرد دستکاه مطلع و از طرفی برای استفاده ، هارد را باید فرمت نمایید. سپس یا استفاده از فیش BNC  و کابل تصویر RG59 موجود، یک کابل تست جهت تست و اتصال دوربین درست نماییم. مرجله آخر ، اتصال آداپتور و کابل تصویر به دوربین می باشد. دوربین های سقفی، مادون قرمز، مینیاتوری و ... دارای دو سیم خروجی و متصل به دوربین مییاشند که یکی از آنها فیش تصویر و دیگری فیش برق می باشد. آداپتور را از جعبه خارج و یک سر آن را به برق و سر دیگر آن که به صورت نری می باشد را به فیش مادگی دوربین متصل میکنیم تا تغذیه دوربین تامین و دوربین آماده به کار گردد. سپس کابل تستی را را که دو سر آن فیش BNC می باشد، یک سر آن را به فیش نری دوربین وصل و دیگری را به یکی از کانالهای ورودی دستگاه DVR وصل میکنیم تا اتصال بین دستگاه و دوربین کامل گردد. حال پس از انجام این کارها، با تصال یک عدد ماینتور و یا تلویزیون به دستگاه که دستگاههای DVR امروزی قابلیت ساپورت این موارد را دارند، بایستی تصویر را مشاهده نماییم. در برخی از دوربینها مانند دوربین صنعتی، فیش برقی وجود ندارد، بلکه دو عدد پیچ موحود است که در زیر آنها علامتهای + و  - کشیده شده که این بدلیل این است که باید تعذیه مثبت به + و تغذیه - به منفی وصل گردد.

پنج شنبه, 21 -2664 ساعت 11:02
از مشکلاتی که طراحان سیستمهای امنیتی همیشه درگیر آن بوده اند بحث محدودیتهای کابلی و مسائل مرتبط تصویری با سیستمهای تصویری مانند : وجود نویز ، فواصل طولانی ، محدودیتهای کنترلی ، هوشمند نبودن سیستم و .... می باشد
محصولات ارائه شده در زمینه انتقال تصاویر آنالوگ از طریق خطوط شبکه ای گسترده رایانه ای موجود در سرتاسر دنیا تحولی عظیم در این بخش را برای طراحان سیستم و نیز بحثی جدید در زمینه Networking برای طراحان شبکه به وجود آورده است . از این رو با توجه به جدید بودن این بحث در دنیا و استفاده از امکانات بدست آمده ، باعث شده همه روزه شاهد اختراعات و ابتکارات جدیدی در این مبحث باشیم . گرچه این تکنولوژی به حداقل یک دهه گذشته برمیگردد ولی به علت رویکرد جوامع به سوی استفاده از سیستمهای امنیتی بحث آن گرم شده است . از این رو باتوجه به گستردگی مباحث و سیستمهای مختلف شبکه های کامپیوتری در جهان این سیستمها ( سیستمهای ویدئویی تحت شبکه ) به تناسب انواع سازگاریها را متناسب طرحها و سولوشنهای مختلف پیدا نموده اند طوریکه قابل استفاده در انواع سیستم های SOHO ISDN Modem, SOHO Router, RAS server, ADSL Modem and VOD (Video-on-demand) system… می باشد .
از مزایای اصلی این سیستم ها قابلیت تبدیل سیستم های تصویری و کنترل محیطی قدیمی با هزینه کم به سیستم های روز ، قابل تنظیم و سازگار بودن با انواع سیستم های روز و نیز انعطاف پذیری بالای آن در کنترل ، نمایش RealTime ، مدیریت ، امنیت بالای انتقال اطلاعات ، ثبات عملکرد طولانی و استیبل بودن سیستم ، ذخیره سازی و دسترسی سریع به اطلاعات و قابل اتصال با انواع سیستم های امنیتی و ایمنی و ... می باشد . سعی شده بصورت خلاصه به معرفی محصولات مختلفی در این زمینه جهت آشنایی پرداخته شود .
معرفی محصولات سرویس دهنده ویدئویی تحت شبکه
می توان محصولات ارائه شده مرتبط با این مبحث را به چند بخش زیر دسته بندی نمود:
Network Video Server سیستم های سرویس دهنده ویدئویی تحت شبکه
Network Camera Server دوربین های تحت شبکه
NVR(Network Video Recorder) Server سیستم های ضبط تصویر شبکه ای
DVR(Digital Video Recorder) Server سیستمهای ضبط تصویر بصورت دیجیتال
Network Media Decoder سیستم صوتی تحت شبکه ای
Network DVR Software نرم افزارهای تخصصی ضبط و کنترل تصاویر تحت شبکه
AOIP(Always-On-IP Dynamic) Server سیستم نمایش و کنترل از طریق اینترنت
Accessories تجهیزات جانبی و تکمیلی سیستم های سرویس دهنده
ویدئوی تحت شبکه Network video Server :
ویدئو سرورها سیستم هایی هستند که امکان اتصال انواع دوربینهای آنالوگ به شبکه های کامپیوتری و نیز کنترل آنها و ارسال تصاویر گرفته شده بصورت Real Time را دارند . انواع این سیستم های دارای ورودیهای ویدئویی استاندارد BNC و نیز خروجیهای تصویری بصورت آنالوگ برای اتصال به سیستمهای دیگر می باشند . سیستم های ویدئو سرور می توانند با استفاده از ورودی ها و خروجی های استاندارد (RS232,RS485,DI/DO,…) با سیستمهای جانبی دیگر مانند : انواع مودمها و روترها ، کنترل کننده های حرکتی دوربین ها(PTZ) ، سیستمهای ایمنی و... ، ارتباط بر قرار نموده و همراه با ضبط تصاویر از طریق انواع شبکه های کابلی و بیسیم (WireLess) آنها را بصورت همزمان کنترل و وقایع را ثبت نماید . اساس کار این سیستمها بر پایه پروتکل TCP/IP و بصورت Web Base می باشد . سیستمهای فوق با استفاده از نرم افزار تخصصی خود می تواند مدیریتی کامل را بر سیستم تصویر برداری ، ضبط ، کنترل ، امنیت و ... در مدیریت به مدیران و کاربران ارائه دهد .لازم به ذکر است این سیستمها بصورت External امکان اتصال به تجهیزات جانبی ضبط صدا را نیز دارند . بطور کلی ویدئو سرورها سیستمهای Stand-alone با امکانات شبکه ای جهت کنترل سیستمهای تصویری هستند .

سیستمهای ویدئو سرور میتوانند بصورت تک کانال یا چند کاناله وحتی بصورت USB کار کنند . لازم به ذکر است سیستمهای ویدئو سرور تفاوتهای زیادی با کارتهای Capture تصویری دارند . گرچه هردو یک عملیات را انجام میدهند ولی سیستم های متفاوتی دارند که توضیح خواهیم داد .

دوربین های تحت شبکه Network Camera Server :
دوربین های تحت شبکه در اصل یک مجموعه کامل از سخت افزارهای مختلف شامل دوربینهای CCD ویدئو سرورIP Base و سیستم کنترل و... می باشند . استفاده از این دوربین ها در طراحی سیستم های نظارت تصویری باعث صرفه جویی در هزینه ها ، زمان اجرا ، کیفیت بهره برداری ، دسترسی آسان و... می شود.

قابلیت اصلی این دوربینها ارسال تصاویر و کنترل سیستم به صورت همزمان یا Real Time از طریق خروجی RG45 و شبکه های LAN می باشد این قابلیت باعث شده دسترسی به اطلاعات تصویری از طریق اینترنت یا حتی سیستم های Dial- up به سادگی امکان پذیر بوده و بدون احتیاج به تجهیزات ویدئویی و شبکه ای گران قیمت از طریق PC های معمولی یا PDAها تصاویر را مشاهده ، ضبط و سیستم را کنترل نمود .
سری های مختلف این دوربین ها قابلیت اتصال چندین دوربین آنالوگ دیگر را با استفاده از ورودی های استاندارد BNC را داشته و می توانند به صورت همزمان تا 3 دوربین جانبی را پشتیبانی و از طریق شبکه و خروجی استاندارد ویدئویی تصاویر را مشاهده نمود . مشاهده کنترل و ضبط تصاویر نیاز به نرم افزار جانبی نداشته و فقط یک مرورگر اینترنتی استاندارد مانند Internet Explorer یا Netscape ، ... کافی می باشد . وجود درگاههای RS232-RS485-DI/DO-IRIS در سری های مختلف قابلیت سازگاری با سیستمهای کنترلی PTZ و دید در شب و نیز کنترل سیستمهای ایمنی را به ما میدهد . با استفاده از ویژگی خاص این دوربینها امکان تعریف سیستم هوشمند شناسایی تصویر و ارسال پیام مقدورمی باشد . این سیستم میتواند با شناسایی حرکت در تصویر یا قسمتهای خاصی از تصویر گرفته شده توسط دوربین آن را شناسایی کرده و به روشهای مختلف آشکار سازی نماید . سیستم امکان ذخیره تصاویر از 15 ثانیه قبل از وقوع اتفاق با توجه به حافظه بافر موجود در دوربینها را دارد . کنترل سیستمهای ایمنی بطورهمزمان ( آژیر خطر ، کنترل درب ها ، ارسال E-mail یا SMS و ...) با ضبط تصاویر امکان پذیر خواهد بود .
سیستم های ضبط تصویر شبکه ای 2 NVR (Network Video Recorder) Server :
در ادامه بحث قبلی از دستگاههایی که معمولا همراه VideoServer ها مورد استفاده قرار می گیرند سیستم های ضبط تصاویر هستند . این سیستم ها داای تنوع زیاد و قابلیتهای مختلفی میباشد . نوع قدیمی این سیستم ها که مثل ویدئوهای قدیمی عمل میکردند و آنالوگ بود که با عنوان سیستمهای VCR (VIDEO CASSETTERECORDER) و TLC (Time Lapse Recording )معروف بودن که امروزه با گسترش سیستمهای دیجیتال دستگاههای Stand Alone یا PC Base که تصاویر را بصورت آنالوگ دریافت نموده و بصوت دیجیتال ذخیره می کنند بسیار مرسوم شده اند . این سیستم ها را DVR(DigitalVideo Recorder) می گویند . لازم به ذکر است این سیستمها دارای کانالهای مختلف 4-6-8-16- 32 و ... هستند. سیستمهای DVR انقلاب جدیدی در تکنولوژی سیستمهای ضبط تصاویر بصورت آنالوگ ایجاد نموده اند بطوریکه در این سیستم ها کیفیت و شفافیت ذخیره سازی ، سرعت عمل در بازیابی تصاویر، حجم زیاد ، مدت طولانی و قابل برنامه ریزی ذخیره سازی ، ... به وجود آمده است این در حالیست که محصولات جدید گام را فراتر گذاشته و سیستمهایی بر گرفته از تکنولوژی DVR و Networking را تولید کرده است که انواع NVR ها را شامل می شود. این محصولات با حذف کردن تجهیزات ویدئویی جانبی و با استفاده از شبکه های کامپیوتری سرعت و کیفیت انجام عملیات ذخیره سازی بازیابی و از همه مهمتر تعریف سطوح دسترسی به اطلاعات را در اختیار مدیران قرار داده است . یکی از مزایای مهم سیستم های NVR را میتوان Stand-alone بودن این سیستم ها به معنی بی نیاز به سیستم جانبی کامپیوتری و PC Server ها بر شمرد که باعث پایداری (Stable) سیستم و تضمین انجام وظایف در طولانی مدت میگردد.
سیستم های NVR با توجه به سیستم عامل Linux موجود در سیستم و امکان افزایش فضای ذخیره سازی اطلاعات ، توانایی تهیه پشتیبان اطلاعاتی (backup) از تصاویر بصورت همزمان روی حافظه های نوری مانند CD یا DVD و ... را دارد . در عین حال با بهره گیری از جدید ترین روشهای فشرده سازی تصویر حجم و زمان Recording را افزایش داده و با انجام Encoding خاص امنیت اطلاعات را حفظ می کند . DVR ها و NVR ها هر دو قابلیت ذخیره سازی اطلاعات را روی هاردهای کامپیوتری دارند و سیستم سخت افزاری آنها قابلیت افزایش ظرفیت تا بیش از چند ترابایت را ایجاد میکنند . وجود سیستمهای نرم افزاری خاص روی این دستگاهها باعث هوشمند شدن سیستم شده است بطوریکه با شناسایی وقایع تعریف شده امکان انجام ضبط یا فعال کردن سیستمهای ایمنی یا حتی کنترل دربها و آلارم ها و.... را به دنبال داشته است .

معمولا دستگاه های DVR و NVR دارای ورودی و خروجیهای مختلفی مثل ورودی های تصویری بصورت آنالوگ ، خروجی های تصویری آنالوگ و دیجیتال ، پورتهای RS232/248/DO/DI و RJ45 شبکه برای ارتباط با شبکه داخلی و ... می باشند .
دوربین های تحت شبکه - IP Camera :
نیاز ما به افزایش امنیت انسانها و اموال آنها باعث بوجود آمدن و توسعه وسیع دوربینهای امنیتی در سطح خانه ها ، ادارات ، مدارس ، بیمارستانها ، پرورشگاهها ، مراکز خرید و فروش و بسیار از مکانهای دیگر شد . در این زمان ، دوربین هایی با نام CCTV بوجود آمدند که نمایانگر”Close Circuit “ به معنای دوربینهای"مداربسته" بودند . یعنی تصویر این دوربین ها در شبکه های عمومی “PublicNetwork “ نمایش داده نمی شد .
در سالهای اخیر اینترنت باعث تغییر در مسیر توسعه دوربینهای امنیتی ناظر شده است . بنابراین به آنها دوربین های مبتنی بر" آی پی" یا همان (IP Camera) گویند . که مستقیما به شبکه های اترنت (Ethernet Network) و یا شبکه ای با پهنای باند خانگی وصل می شوند و تصاویر ویدئویی را به صورت زنده از اینترنت به مقصد می برند .
IP Camera ها را می توان با مارکهای معروفی همچون Sony, Panasonic , Linksys , Canon , Toshiba با قیمتهایی در حدود ۱۰۰ دلار مشاهده کرد . نسخه های Wi-fi این نوع دوربین ها نیز در دسترس هستند . که می توانند در هرجایی در مدت زمان بسیار اندکی نصب شوند .
تعدادی از قابلیتهای دوربین های شبکه IP Camera :

قابلیت Pan ، قابلیت Tilt و قابلیت مهم Zoom در حد 40 برابر . این قابلیت ها می تواند باعث افزایش تشخیص و ساده کردن نظارت از طریق این دوربین ها باشد .
هم اکنون ، بسیاری از این IP Camera ها برای آگاه کردن مردم استفاده می شوند و تصاویر را مستقیما از طریق اینترنت به صورت کاملا زنده به سرتاسر جهان مخابره می کنند . با استفاده از یک جستجوی ساده در موتور های جستجو مثل گوگل می توانید این دوربینهای غیر حفاظت شده را مشاهده کنید . به طور مثال ، در گوگل با نوشتن عبارت زیر inurl: CgiStart?page=Single می توانید چندین لینک از دوربینهای پاناسونیک را مشاهده کنید که اجازه می دهند تصاویر را از راه دور مشاهده کرده و حتی اقدام به Zoom و Tilt بکنید .

یکی از مسائل مهمی که بعد از بوجود آمدن این دوربینها بوسیله متخصصان و مشاوران امنیت IT مطرح گردیده آنست که بعضی از افراد به دنبال پیدا کردن دوربینهای Unprotect درون اینترنت هستند تا بوسیله آنها بتوانند به صاحب آنها ضربه وارد کنند . توصیه هایی در باره استفاده امن از این ابزار ارزشمند وجود دارد :
1. برای استفاده از این دوربینها حتما از رمزگذاری بر روی سیستم استفاده کنید و هرگز تصویر آنها را بر روی اینترنت بدون رمز Broadcast نکنید .
2. یکبار که دوربین ها را به صورت امن تنظیم کرده و آنها را نصب کردید ، به صورت تستی تلاش کنید که از خارج شبکه به این دوربین ها متصل شوید اگر توانستید این کار را انجام دهید حتما برای امن تر کردن سیستم شبکه ای خود فکری بکنید .
3 . اگر دوربین ها به نحوی تنظیم شده اند که بر روی اینترنت تصویر را انتقال دهند ، در این حالت حتما از Firewall استفاده کرده و آنرا به صورت بسیار دقیقی تنظیم کنید . ( توجه کنید که هیچکس غیر از خود شما از این تنظیمات با خبر نباشد )
4 . انتها کلیه مسیرهایی که احتمال دارد بوسیله آن افراد غیر مطمئن به این شبکه دسترسی داشته باشند را مسدود کنید در این حالت شما می توانید از چک لیست های امنیتی استفاده کنید و یا از شرکتهای مشاور در زمینه امنیت شبکه های کامپیوتری کمک بخواهید .

دفتر مرکزی : قم - خیابان عطاران  - نبش کوچه شماره 11 - پلاک 1 - طبقه 3

برخی از مشتریان ما

 • دبیرخانه مجلس خبرگان رهبری
 • معاونت حمل و نقل شهرداری استان قم
 • معاونت پایانه های مسافربری استان قم
 • مرکزمدیریت حوزه ی علمیه استان قم
 • سازمان تبلیغات استان قم
 • معاونت دانش آموختگان و طلاب استان قم
 • اداره کل تبلیغات اسلامی استان قم
 • مرکز مدیریت حوزه های علمیه 
 • مرکزاحیاء کتب اسلامی استان قم 
 • اداره آموزش و پرورش منطقه 1 قم
 • ترمینال های مسافری استان قم
 • مطب دکترضیائی ساختمان پزشکان امین 
 • مرکز تحقیقاتی جوادالائمه (ع) 
 • ساختمان پزشکان استان قم
 • درمانگاه دندانپزشکی سینا قم 
 • دندانسازی دکترآزاد 
 • انجمن دندانپزشکی استان قم 
 • کلینیک دندانپزشکی بهاراستان قم 
 • درمانگاه دندانپزشکی حکیم قم
 • شرکت فرنان شکوهیه 
 • کارخانه تولید MDF مقدم جاده کاشان 
 • شرکت همراه چاپارسحر
 • مجتمع تجاری سیرنگ استان قم 
 • کشتارگاه صنعتی نوین
 • شرکت افق طلایی اندیشه
 • بیمه کارآفرین نمایندگی نعمتی زاده
 • هتل آریا استان قم  
 • شرکت پخش پدیده پایدار استان قم 
 • دادگستری کل استان قم
 • کارخانه ی ثابت رنگ (52 عدد دوربین)
 • کارخانه تولید پفک لینا - شهرک شکوهیه
 • ساختمان پزشکان صبا - تهران
 • شرکت بیمه نوین ( دفترمرکزی استان قم )
 • فروشگاه صنایع دستی زند ایران در تهران
 • شرکت صنایع دستی پارسی تهران
 • شرکت سدید بتن
 • کارخانه قم آلیاژ 
 • کارخانه فولاد غرب آسیا اصفهان
 • سازمان اتوبوسرانی استان قم
 • کارگاه آهن فروشی برقراری
 • بنیاد شهید استان قم
 • شهرداری شهرستان آوه - استان مرکزی
 • انجمن دندانپزشکی استان قم
 • سازمان پسماند شهرداری قم
 • سازمان بهزیستی استان قم
 • عینک ولایت
 • مسجد رفعت صفائیه 
 • مسجد صاحب الزمان میدان توحید

پشتیبانی آنلاین